Twoje konto

Sztuka wojenna

Autor: Sun Tzu

Wysyłamy w 48h koszty przesyłki od 12,00 zł

Cena: 13,33 zł z VAT 19,90 zł

Klasyczny traktat chiński SUN TZU - Sztuka wojny w nowym przekładzie (stąd właściwy tytuł: Sztuka wojenna . chiński traktat o skutecznej taktyce i strategii w walce zbrojnej oraz w życiu i w interesach) i opracowaniu Roberta Stillera. Uzupełniony dodatkowymi traktatami Wu Qi - "Sztuka wojenna", Sima Qian - "Z żywota mistrza Sun Zi" oraz Tan Daoji - "Trzydzieści sześć podstępów"A do tego jeszcze rozważania tłumacza o chińskiej pisowni i wymowie a także wnikliwy esej o chińskim mistrzu i jego traktacie oraz o implikacjach i odniesieniach do współczesności.

Niewątpliwie jedyne na polskim rynku tak niezwykłe opracowanie. Całkowicie nieporównywalne z ewidentnym szajsem (zarówno pod względem zawartości jak i tłumaczenia) proponowanym przez inne wydawnictwa. 

Fragmenty książki:
20. Jeżeli wróg szuka swej korzyści, pokaż mu przynętę, aby go zwabić. Pomieszaj przeciwnika i wtedy uderzaj. 

Sun Bin: Sprawdzaj położenie wroga, wysyłając niewielkie siły z dowódcą niskiej rangi, lecz odważnym. Obowiązek jego nie na tym polega, żeby wygrał bitwę, lecz na tym, aby poniósł niewielką porażkę. 

Du Mu: Generał Li Mu z Zhao wypuścił stada bydła z pastuchami. Kiedy Xiongnu posunęli się nieco do przodu, upozorował odwrót, pozostawiając kilka tysięcy ludzi, jak gdyby ich porzucał. Chan uradował się, gdy to usłyszał, i na czele dużych sił ruszył w to miejsce. Li Mu uszykował większość swoich wojsk na prawym i lewym skrzydle, przeprowadził atak oskrzydlający, zmiażdżył Hunów i wyrżnął ponad sto tysięcy ich jeźdźców. 

21. Kiedy jest groźny, przyczaj się i bądź podwójnie gotów. Kiedy jest silniejszy, unikaj go. 

22. Kiedy wpada w gniew, podbechtuj go. 

Li Quan: Jeśli wódz jest porywczy, jego przywództwo łatwo staje się chwiejne. Nie wyróżnia go mocny charakter. 

Zhang Yu: Jeśli wrogi wódz jest uparty i skłonny do gniewu, obrażaj go i doprowadzaj do wściekłości, aby się rozzłościł i pogubił, wtedy porwie się na ciebie lekkomyślnie i bez żadnego planu.
Przekład, opracowanie, słowo wstępne, posłowie, Robert Stiller;  oprawa miękka, 212 stron; ISBN:978-83-7998-012-3
Dodaj Komentarz
Ocena: 1 5
Imię / pseudonim:
Przepisz kod:
weryfikator

Zapytaj o produkt